Finále French Open: Nadal útočí na osmý titul


V sobotu a neděli se rozhodne o držitelích letošního Roland Garros. V sobotním ženském finále na sebe narazí Američanka Serena Williamsová a Ruska Maria Šarapovová, prestižnější nedělní finále pak nabídne španělský souboj mezi Rafaelem Nadalem a Davidem Ferrerem.

S. Williamsová - M. Šarapovová 1,15 - 5,60

V ženském finále je favoritkou americká hráčka. Pokud je zdravotně v pořádku, ničí své soupeřky silným servisem a tvrdými úděry. Letos prochází turnajem suverénně, set ji dokázala vzít pouze Světlana Kuzněcová, se kterou se utkala ve čtvrtfinále.

Ale i Ruska Šarapovová si počínala velmi dobře, byť ve čtvrtfinále musela překousnout potupného "kanára" od Jankovičové. Jenže co to srbské tenistce bylo platné, když další dvě dějství ovládla ruská kráska. Tu tak čeká těžká bitva proti Willamsové a nejspíš dojde k tomu, že Američanka zvítězí ve dvou setech. Má na to formu i sebevědomí.

R. Nadal - D. Ferrer 1,08 - 8,00

Ryze španělské finále v Paříži rozhodne o tom, zda Nadal zlepší už tak vynikající bilanci na French Open nebo se poprvé z grandslamového titulu bude radovat Ferrer. Favorit je podle sázkových kanceláří i fanoušků jasný, ovšem v žádném případě to pro rodáka z Mallorcy nemusí být snadná záležitost.

Důvod je jednoduchý. Ferrer prokazuje několik měsíců stabilní formu a na letošním Roland Garros nedaroval ani jednomu soupeři ani set. Naposledy jasně zdolal domácího Tsongu, který si poradil s Federerem. Bojovný tenista má mnoho příznivců pro svůj styl tenisu, díky němuž se dostal tak blízko úplné špičce.

Nadal měl v semifinále s Djokovičem namále, ale zápas zvládl a prokázal, že antuce je král. Zatím je i zdravotně v pořádku, což je pro jeho agresivní hru důležité. Pokud by se mu podařilo zvítězit, vyhraje French Open po osmé a po dvanácté grandslamový turnaj.

Přestože je Ferrer ve vynikající formě a Nadala určitě kvalitně prověří, radovat se bude Mallorčan. Je pravděpodobné, že rozhodne ve čtyřech setech.