French Open: Nišikori favoritem proti přemožiteli Berdycha


Druhý gradslamový turnaj sezóny s názvem French Open dospěl do své závěrečné fáze, na programu jsou čtvrtfinálové zápasy v pavouku mužů i žen. Domácí přemožitel Tomáše Berdycha Jo-Wilfried Tsonga odehraje na centrálním kurtu těžký zápas proti pátému nasazenému Japonci Nišikorimu.

Desátý den v Paříži nabídne mnoho zajímavého. Tomáš Berdych nepředvedl proti Tsongovi ani zdaleka svůj standard a po zásluze vypadl. Po utkání byl velmi zklamaný a dával najevo, že na turnaji měl zůstat déle. Nyní se proti Tsongovi postaví Kei Nišikori, který má s Francouzem kladnou bilanci 5:1.

V žebříčku je Nišikori na pátém místě a je tedy jasným favoritem zápasu s kurzem 1.27 na postup. Zajímavěji se jeví například sázka na přesný výsledek setů, 3:1 pro Nišikoriho za kurz 3.60 už zní velmi dobře. Pochopitelně se najdou i příznivci domácího tenisty, na jehož postup je vypsán kurz 3.75.

Kei Nishikori vs Jo-Wilfried Tsonga

Druhé úterní čtvrtfinále nabídne zajímavou švýcarskou bitvu gigantů mezi Rogerem Federerem a Stanem Wawrinkou, zde je favoritem slavnější Federer - 1.41.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

10 nejlepších vtípků na jeden velký vtip: Znovuzvolení Seppa Blattera

Šafářová bojuje o další semifinále na Grandslamu

Petra Kvitová v pondělí nezvládla svůj souboj se Švýcarkou Basczinskou a prohrála 1:2 na sety, překvapivě ji však nahradila jiná česká tenistka, Lucie Šafářová. Dokázala porazit obhájkyni titulu Marii Šarapovovou po bezchybném a koncentrovaném výkonu a rázem se zařadila mezi favoritky French Open 2015.

Ve čtvrtfinále vyzve dosud neznámou Španělku Muguruzovou Blancovou, se kterou se střetne na okruhu WTA vůbec poprvé. Španělka je v žebříčku na 20. pozici a její výsledky před turnajem nenaznačovaly, že by měla dojít daleko. Čtvrtfinále je i pro ní obrovský úspěch.

Obrovskou výhodou pro Španělku je povrch, na antuce vyrůstala a díky tomu je v zápase mírnou favoritkou s kurzem 1.82, na Lucii je postupový kurz 1.98. Pokud však česká tenistka předvede výkon, který ukázala v osmifinále proti Marii Šarapovové, může porazit kohokoliv. Kam až Lucie Šafářová dokráčí na letošním Rolland Garros?