Kdo je favoritem letošního Wimbledonu?


Nejslavnější tenisový turnaj je opět tady a Unibet je pochopitelně u toho. Pojďme se na úvod podívat na hlavní favority letošního ročníku, šance českých hráčů a další zajímavé příležitosti, které nás následující dny v tenisovém světě čekají.

Ženská část turnaje:

WIMBLEDON 2013

A kdo že je vůbec hlavním favoritem dvouhry na letošním Wimbledonu? Mezi ženami to pochopitelně musí být světová jednička Serena Williamsová, která suverénním způsobem ovládla French Open a nyní si brousí zuby na svůj další grandslamový titul. Kurz na to, že vyhraje je pouze 1.42, což je hodně nízké. Dále si můžete vsadit na to, že postoupí do semifinále, ale s kurzem 1.06 to pochopitelně nemá cenu.

Mezi další favoritky patří Maria Šarapovová a Viktoria Azarenková. Obě dvě jsou na tom se svými nadějemi podobně, mírně nižší kurzy jsou na ruskou tenistku. Velmi zajímavý je kurz na to, že Viktoria Azarenková postoupí do semifinále. To je poměrně pravděpodobné a s kurzem 1.40 už se dá něco dělat.

České šance:

Co se týče nadějí českých tenistek, pochopitelně je na tom nejlépe Petra Kvitová, která tento turnaj vyhrála v roce 2011. Kurz na její účast v semifinále je 2.75, ale Petra bude muset hodně zabrat, pokud chce tohle dokázat. Dále je zde také Lucka Šafářová, ale v jejím případě už je postup do semifinále či dokonce vítězství spíše utopií. 

Mužská část turnaje:

WIMBLEDON 2013

Na trávě je jasné, že letos je hlavním favoritem Wimbledonu Novak Djokovič. Za normálních okolností by to byl pochopitelně Roger Federer, který je sedminásobným vítězem londýnského turnaje a také obhajuje titul z minulého roku. V této sezóně však zatím není ve formě, která by ho pasovala do role hlavního favorita.

Na vítězství Novaka Djokoviče si můžete vsadit s kurzem 2.20, na jeho postup do semifinále pak 1.15. Druhým hlavním favoritem je domácí tenista Andy Murray (4.50 na vítězství a 1.28 na semifinále), dále vítěz French Open z letošního roku Rafael Nadal (5.00 na vítězství a 1.75 na semifinále) a čtvrtý je právě Švýcar Federer (7.50 na vítězství a 2.50 na semifinále).

České šance:

Největší nadějí je pochopitelně finalista Wimbledonu Tomáš Berdych. Ten je v pořadí celkových favoritů na na sedmém místě ještě za Tsongou a Del Potrem. Na jeho vítězství je kurz rovných 60.00, na semifinále pak 5.00. Mezi třicítku favoritů se vešli také Radek Štěpánek s Lukášem Rosolem, ale kurzy na jejich úspěch jsou hodně vysoké a šance spíše mizivé. Oba dva by však mohli při dobrém rozpoložení dojít daleko.

Ostatní sázkové příležitosti na Wimbledon 2013 naleznete zde!