Startuje French Open, první den v akci i Berdych s Rosolem


Druhý grandslamový turnaj sezóny je tady! Ženy i muži budou následující dny bojovat v Paříži o triumf na tenisovém French Open nebo také Rolland Garros. Hlavní favorit mužské části turnaje je jasný - Rafael Nadal. Česká tenisová jednička Tomáš Berdych však chce na turnaji také postoupit co nejdále, ale v prvním kole ho čeká těžký oříšek.

Tomáš Berdych - Gael Monfils (pondělí 13:45)

Kurzy na utkání: 1.26 - 3.75

TIP UNIBETU: 1

Velmi nepříjemného soupeře má v prvním kole česká tenisová jednička Tomáš Berdych. Gael Monfils už sice dávno nepatří do elitní světové dvacítky, ale antuka je jeho nejsilnější povrch a na domácí půdě na French Open je vždy velmi silný. Svou sílu na antuce Monfils potvrdil na turnaji v Nice, kde došel minulý týden až do finále, tam vypadl s Montanesem.

Berdych naposledy odehrál turnaj v Římě a došel až do semifinále, tam nestačil na rozjetého Rafaela Nadala, který se bude také na French Open jen těžko zastavovat. Proti Monfilsovi však Berdych pokaždé zatím vyhrál a má s ním pozitivní bilanci 3:0. Domácího tenistu chce nyní v prvním kole zastavit a dostat se dál, tento turnaj by pro Tomáše mohl být hodně povedeným, jeho forma je výborná. Náš bookmaker tipuje, že první utkání sice nebude jednoduché, ale český tenista do druhého kola postoupí.

Pere Riba-Madrid - Lukáš Rosol (pondělí 13:45)

Kurzy na utkání: 3.20 - 1.34

TIP UNIIBETU: 2

Také další český tenista Lukáš Rosol je v prvním kole favoritem. Utká se proti španělskému tenistovi, který se pohybuje až kolem 500. místa v žebříčku ATP Pere Riba-Madridovi. Španělé jsou však tradičně na antuce silní a Rosol rozhodně nesmí utkání podcenit, oba tenisté se na okruhu ATP proti sobě postaví vůbec poprvé.

Lukáš Rosol tedy přesně neví, co od svého soupeře čekat, ale dá se předpokládat, že to bude klasický španělský běhavý styl. Riba-Madrid prošel přes tři kvalifikační kola, což dokazuje, že rozhodně nebude jednoduchým soupeřem. Rosolovi se navíc v posledních turnajích příliš nedařilo a doufá, že naladil formu právě na druhý Grand Slam letošní sezóny.

Na ostatní zápasy prvního kola French Open si můžete vsadit zde!