TOP 10: Australian Open 2015


Dnešním dnem začalo tenisové Australian Open 2015. První grandslamový turnaj letošní sezóny bezpochyby nabídne znovu řadu atraktivních momentů, překvapení, zápasů a výměn, mimo jiné také řadu zajímavých sázkových příležitostí.

10. Obhájcem titulu v mužské dvouhře je Švýcar Stanislas Wawrinka, který loni po triumfu vylétl mezi hvězdy tenisového vesmíru. Po svém vítězství v Melbourne však vyhrál Wawrinka na okruhu ATP pouze dva turnaje a nyní nepatří mezi hlavní favority. Kurz na jeho vítězství je 14.00, bude mu role outsidera vyhovovat stejně jako v loňské sezóně?

9. Hlavním favoritem je Novak Djokovič. Srb v loňské sezóně vypadl v Melbourne ve čtvrtfinále a letos chce zvítězit. V roce 2014 vyhrál na okruhu ATP osm turnajů a letos chce přidat také další grandslamové tituly. Kurz 3.20 je vypsaný na to, že Djokovič v letošní sezóně získá alespoň dva.

8. Andy Murray za sebou nemá příliš úspěšnou sezónu. Na třech grandslamových turnajích vypadl už ve čtvrtfinále, pouze ve Francii došel do semifinále. Na okruhu vyhrál tři turnaje a je vypsaný kurz 2.88 na to, že tentokrát Brit vypadne nejpozději ve čtvrtfinále.

7. Překvapivou finalistkou loňského Australian Open se stala slovenská tenistka Dominika Cibulková. Ve zbytku sezóny však vyhrála pouze turnaj v Mexiku a nyní je desátou hráčkou světa. Na turnaji rozhodně nyní k hlavním favoritkám nepatří a na její vítězství je vypsán kurz 81.00.

6. Roger Federer bude na turnaji nasazenou dvojkou, v loňské sezóně došel v Melbourne do semifinále. Na svém kontě má neuvěřitelných 17 grandslamových titulů a letos chce svou sbírku rozšířit. Kdo si myslí, že už patří do starého železa, je šeredně na omylu, Fedex patří k favoritům a kurz 7.00 na jeho vítězství hovoří za vše.

2015 Australian Open Official Draw : News Photo

5. Jednoznačně největší favoritkou ženské části turnaje je Američanka a světová jednička Serena Williamsová. Na kontě má ještě o jeden grandslamový titul více než Federer a je pětinásobnou vítězkou Australian Open. Na turnaji se jí tradičně daří, 3.40 na její triumf.

4. V loňské sezóně vyhrála Maria Šarapovová titul na French Open, ale byl to její první grandslamový titul od roku 2008. Ruska se však tradičně drží na těch nejlepších pozicích a bude rozhodně patřit k favoritkám, navíc vyhrála turnaj v Brisbane. V jejím případě je to to kurz 5.00 na to, že zvedne pohár nad hlavu.

3. Rafael Nadal v loňské sezóně ve finále Australian Open podlehl Wawrinkovi a letos má šanci na reparát. Neočekává se však, že by bojoval o titul po jeho dalších zdravotních problémech. Ani v úvodu letošní sezóny se mu zatím nedařilo a horlivě se očekává, jak na tom bude v Melbourne. Nicméně i přesto je kurz na jeho úspěch poměrně nízký, 9.00 na celkové prvenství.

2. A také jedna kuriózní sázková příležitost. Dvaadvacetiletá britská tenistka Heather Watsonová zvítězila o víkendu na turnaji v Hobartu, kde neztratila ani set a v žebříčku WTA se posunula na 39. místo. K favoritkám turnaje ani zdaleka nepatří, ale jak už to v ženském tenise bývá, překvapení může přijít kdykoliv, tak proč ne právě nyní. Kurz 501.00 je vypsaný na její vítězství.

1. Grigor Dimitrov se může pochlubit dvěma juniorskými tituly z grandslamových turnajů, ale v seniorské kategorii zatím na ten největší úspěch čeká. V Melbourne došel minulý rok do čtvrtfinále a letos chce tohle umístění ještě vylepšit. S kurzem 41.00 na celkové prvenství se bude na turnaji pokoušet o malý zázrak.