Vsaďte si na čtvrtfinále mužské dvouhry na Australian Open, Berdych hraje s Djokovičem


Vybrali jsme pro Vás dva čtvrtfinálové zápasy Australian Open. Tím prvním je duel světové jedničky Novaka Djokoviče proti Tomáši Berdychovi. Druhým je zajímavé utkání a derby dvou španělských borců Davida Ferrera a Nicolase Almagra. Oba zápasy se hrají v úterý ráno.

David Ferrer - Nicolas Almagro (úterý 2:15)

Kurzy na utkání: 1.18 - 4.65

Souboj dvou španělských gigantů nabídne první čtvrtfinálové utkání na Australian Open. Světová pětka David Ferrer se utká proti jedenáctému hráči světa Nicolasu Almagrovi. Na tvrdém povrchu mají oba hráči letos zatím vynikající bilanci, Ferrer vyhrál 11 utkání a pouze jednou odešel poražen, Almagro odehrál o turnaj méně a má tedy na tvrdém povrchu v letošní sezóně skóre 6:1.

V zápase vše jasně hovoří pro úspěch Davida Ferrera. Na vzájemné zápasy totiž vede jednoznačně 12:1 a na Almagra hrát umí. Naposledy to ukázal v minulém roce ve čtvrtfinále turnaje ATP ve Valencii, kde si se svým krajanem poradil ve dvou setech 6:3 a 7:5. Jediná Almagrova výhra nad Ferrerem přišla v roce 2009. Na turnaji Masters v Bilbau zvítězil Almagro dvakrát 7:5 a od té doby Ferrera neporazil.

Na turnaji oba borci zatím prochází bez větších potíží. David Ferrer ze čtyř dosavadních zápasů ztratil pouze jediný set v utkání proti Smyczekovi ve druhém kole, naposledy si poradil v osmifinále s Nishikorim 3:0. Almagro se protrápil prvním kolem, kde porazil Johnsona 3:2 na sety, ale od té doby také neztratil ani set. Podle kurzů je jasným favoritem zápasu David Ferrer a to zejména díky vysoké pozitivní vzájemné bilanci, jedná se však o čtvrtfinále grandslamového turnaje a utkání rozhodně nebude naprosto jednoznačné. Přesto si náš bookmaker myslí, že David Ferrer potvrdí svou skvělou formu a roli favorita a postoupí přes Almagra do semifinále.

Novak Djokovič - Tomáš Berdych (úterý 9:30)

Kurzy na utkání: 1.20 - 4.40

Pro českého diváka je mnohem zajímavější druhé čtvrtfinálové utkání hrané od 9:30. Nejprve se v rámci třetího kola postavil prot Novaku Djokovičovi Radek Štěpánek, neuspěl. Nyní má šanci na úspěch také Tomáš Berdych, který se proti světové jedničce utká ve čtvrtfinále Australian Open stejně jako v minulé sezóně. Berdych je navíc ve čtvrtfinále tohoto Grand Slamu již potřetí v řadě.

V letošní sezóně mají zatím oba dva podobnou bilanci na tvrdém povrchu s tím, že Berdych má o jednu porážku více. Vzájemné zápasy hrají jasně pro světovou jedničku. Djokovič vede nad Berdychem 11:1, tedy podobně jako Ferrer nad Almagrem. Zejména díky této statistice a také postavení v žebříčku je Djokovič jasným favoritem utkání. Berdych je v žebříčku ATP na šesté pozici.

Jediné vítězství si Berdych nad Djokovičem připsal v památném semifinále Wimbledonu v roce  2010, ve kterém český tenista překvapivě vyhrál ve třech setech, naposledy se oba dva proti sobě utkali na Turnaji mistrů, tehdy uspěl Djokovič po setech 6:2 a 7:6. Tomáš Berdych však chce předvést v utkání tentokrát něco navíc a světovou jedničku pořádně potrápit.

Něco podobného se povedlo v semifinále Švýcarovi Stanislasu Wawrinkovi. Ten sehrál s Djokovičem parádní pětihodovou bitvu, ve které rozhodl Srb až v pátém setu 12:10 ve svůj prospěch. Podle Berdychova trenéra Tomáše Krupy však Djokovič podruhé zápas nepodcení a do utkání proti českému hráči půjde s maximálním nasazením. Tím však nechce snižovat kvalitní výkon Wawrinky, který předvedl nejlepší utkání ve své dosavadní kariéře. Pokud Berdych předvede podobný tenis jako Wawrinka, má šanci uspět. Tomáš však na Djokoviče neumí a náš bookmaker si myslí, že srbský fenomén v utkání zvítězí nanejvýš ve čtyřech setech.

Ostatní sázkové příležitosti na tenisové Australian Open naleznete zde!