Vsaďte si na vítěze US Open. Mají šanci Berdych nebo Kvitová?


O poslední grandslam sezony bude mezi muži bojovat Tomáš Berdych, pátý muž žebříčku ATP, i jeho ženská kolegyně Petra Kvitová. Kdo má vyšší šance?

Tomáš Berdych

Vítězství - 35,00

Náš tip: osmifinále - 5,00

Berdychova forma graduje, na pátém místě žebříčku překonal svá dosavadní maxima a v 27 letech hraje nejlepší tenis, jaký kdy předváděl. Na US Open se klidně může probojovat až do finále a využít vysokého sebevědomí, které po úspěšné jízdě nasbíral.

Půjde-li vše podle plánů, první silný soupeř by měl přijít v osmifinále, kam mu turnajový pavouk přichystal do cesty sympatického Švýcara Wawrinku. S ním by si česká mašina měla poradit, ovšem další kolo, to už bude jiná káva. Světová trojka Andy Murray se nenechává porazit snadno, zvlášť když bude ve Spojených státech obhajovat celkové prvenství.

Na jeho obhajobu vypsali naši bookmakeři kurz 4,50, větším favoritem je jen jednička Djokovič (3,00) a neúnavný Španěl Nadal. Ten je s kurzem 2,80 považován za nejpravděpodobnějšího vítěze.

Petra Kvitová

Vítězství - 35,00

Náš tip: osmifinále - 5,00

Přestože se Petra Kvitová drží v top desítce světových hráček, rozhodně nemá tak dobrou sezonu jako Berdych. I ji čeká patrně klíčový zápas v osmifinále, kdy narazí na Azarenkovou. Čtyřiadvacetiletá Běloruska je druhou nejlepší ženou a zápas s Češkou by si měla pohlídat.

Kurz na její vypadnutí proti Kvitové je 15:1, mnohem pravděpodobněji se jeví i celkové vítězství (4,10). Jednoznačně největší favoritkou zůstává loňská vítězka Serena Williamsová, který útočí na šestnáctý grandslam kariéry, pátý na domácím US Open. Po selhání na Wimbledonu jí naši bookmakeři naordinovali nízký kurz na triumf: 1,70.