Antuka v Madridu uvidí český duel


Antuková tenisová sezona v těchto dnech pokračuje turnajem WTA v Madridu, který se dostal již do fáze osmifinále. Mezi nejlepších 16 hráček se probojovaly také dvě Češky, kamarádky a spoluhráčky z Fedcupového týmu, Lucie Šafářová a Petra Kvitová. Právě osmifinále ale bude pro jednu z nich určitě konečnou, neboť je turnajový los svedl proti sobě.

Obě hráčky se proti sobě postavily zatím třikrát a vzájemná bilance hovoří jasně pro českou hráčku číslo jedna, Petru Kvitovou, která ovládla všechna dosavadní střetnutí. Zajímavostí ale je, že všechna utkání se hrála na tvrdém povrchu a na antuce se tyto dvě hráčky zatím nikdy nesetkaly. Jak Šafářová, tak Kvitová na ní letos mají shodnou úspěšnost 50% (Šafářová 6/3, Kvitová 2/1).

Na postup do osmifinále se podstatně více nadřela Kvitová, která musela obě dosavadní utkání rozhodovat ve třech setech. Velmi vyrovnaný bude i duel s Šafářovou a proto radíme zvolit možnost více než 21 her v utkání s kurzem 1,80.

Za vítězku utkání tipujeme Lucii Šafářovou (kurz 1,88), která vyrovnaný zápas zvládne lépe a připíše si první vítězství nad svojí krajankou.

 Další osmifinálové zápasy turnaje WTA v Madridu najdete ZDE.