Naváže Šafářová na Mandlíkovou? Na French Open může vstoupit mezi legendy

Podruhé v kariéře hrála Lucie Šafářové grandslamové semifinále. Minulý rok v semifinále Wimbledonu neuspěla proti krajance Petře Kvitové, letos to vyšlo a po vítězství nad Anou Ivanovičovou si zahraje grandslamové finále. Po turnaji se česká tenisová dvojka posune v žebříčku na druhé místo žebříčku WTA.

Jediný československý titul na French Open získala v roce 1981 Hana Mandlíková, která ve finále zdolala Němku Sylvii Hanikovou 2:0 na sety. Od té doby žádná jiná Češka ani nedokázala postoupit do finále pařížského turnaje, když nepočítáme legendární Martinu Navrátilovou. Ta turnaj ovládla v letech 1982 a 1984, ale jako americká občanka.

Williamsovou ještě neporazila

Ve finále čeká českou tenistku světová jednička Serena Williamsová. Ta je devatenáctinásobnou grandslamovou vítězkou a je v utkání jednoznačnou favoritkou. Vždyť na vzájemné zápasy vede americká tenistka 10:0, ta v semifinále zdolala ve třech setech Švýcarsku Bacsinszkou.

Zajímavé tipy na finálové utkání:

5. Lucie Šafářová nikdy nedokázala Serenu Williamsovou porazit. Není vhodnější příležitost, než ve finále grandslamového turnaje, na její vítězství je vypsán kurz 3.50.

4. Na rozdíl od své soupeřky Lucie neztratila na letošním French Open ani set, přesto není favoritkou. Podaří se jí vyhrát finále bez ztráty setu? - 6.50

3. Při formě Lucie Šafářové na letošním French Open se dá očekávat veliká bitva a třísetový zápas visí ve vzduchu, kurz 2.50 je na to, že utkání se rozhodne právě ve třech sadách.

2. Serena Williamsová ztratila při postupu do finále celkem čtyři sety a pokaždé to byl první prohraný set. Kurz na to, že Lucie vyhraje první sadu je 2.90.

1. Na své cestě do finále odehrála Lucie Šafářová řadu tie-breaků a ve zkrácené hře se jí daří. Při vyrovnaném průběhu finále není vyloučeno, že dojde znovu na tie-break, na jeho uskutečnění je kurz 3.40.