Nezničitelná Serena Williams útočí na třetí Grand Slam v sezóně


Finále ženské dvouhry je zlatým hřebem dvanáctého dne letošního Wimbledonu. O titul se na centrálním kurtu utkají Američanka Serena Williamsová a Španělka Garbine Blanco Muguruzaová. Finále je na programu kolem 14té hodiny britského času, u nás tedy o hodinu později.

Ženské rozuzlení turnaje může nabídnout zajímavou podívanou. Na kurtu se potkají hráčky, které vyznávají agresivní pojetí hry a výměny by tak neměly trvat delší dobu, za to by měly být razantnější, rychlejší a kvalitnější. Obě tenistky se proti sobě postaví počtvrté s pozitivní bilancí 2:1 pro Serenu Williamsovou. Muguruzaová dokázala Američanku porazit na loňském French Openu 2:0 na sety a tehdy se jednalo o veliké překvapení.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Tour de France 2015 odstartovala jedním z největších pádů v historii [VIDEO]

Serena Williams vs Garbiñe Muguruza

Tenistky se potkávají pouze na Grand Slamech. V předchozích dvou zápasech na Australian Open pokaždé pro změnu uspěla Serena Williamsová. Poslední zápas se odehrál na australském turnaji letos, Serena zvítězila 2:1 na sety. Na trávě má zatím Američanka letos bilanci 6:0, Wimbledon je jejím prvním turnajem. Muguruzaová má bilanci 7:2, představila se ještě v Eastbourne a v Birminghamu, kde se jí nedařilo. O to překvapivější je, že na Wimbledonu září.

Tweet: Statistiky finálových soupeřek

Williamsová odehrála nejtěžší zápas na turnaji ve čtvrtfinále proti Azarenkové a nyní se očekává podobná bitva. Muguruzaová se může opřít o velmi silný bekhend, který se ukazuje být na turnaji jako klíčový úder nejen v mužské dvouhře. V semifinále světová jednička vyřadila Marii Šarapovovou 2:0 na sety. Španělka prošla přes Agniezsku Radwaňskou 2:1 na sety a celkem ztratila na cestě do finále tři sady, zatímco její soupeřka pouze dvě.

Ve velkých finálových zápasech na Wimbledonu má Williamsová skvělou bilanci 5:2. Prohrála v letech 2008 a 2004, nejprve proti sestře Venus, poté proti Australance Stosurové. Na své konto si tak americká tenistka může připsat rekordní šesté vítězství na Wimbledonu.

Mladá španělská tenistka je v žebříčku WTA na 20. místě a před turnajem rozhodně nepatřila mezi adeptky na postup do finále. Znovu se tak potvrdilo, jak je ženský tenis zrádný a máme tu neočekávané finále, jak už to u žen bývá zvykem. Muguruzaová je ve finále v podobné situaci jako Lucka Šafářová na French Open. Je jasným outsiderem finále a nemá co ztratit, to by mohlo hrát v její prospěch.

Nevýhodou pro ní je, že Serena Williamsová je tenistkou s nejvíce zkušenostmi z podobných zápasů na turnaji a nerozhodí ji téměř nic. Nejvyšší kurzy na její vítězství se pohybují kolem 1.20, což hovoří za vše. Naopak nejnižší kurzy na vítězství Muguruzaové se pohybují lehce pod 5.00. Mezi oblíbené sázky by měl určitě patřit vyšší počet gamů a zkrátka vše, co by se mohlo týkat případného vyrovnaného utkání.

Nejlepší sázková příležitost:

Williamsová zvítězí 2:1 na sety – 4.00