Šarapovováchce ve finále Australian Open zlomit prokletí Sereny Williamsové


Turnaj utekl jako voda a už v sobotu dopoledne našeho času je na programu ženské finále prvního letošního grandslamového turnaje - Australian Open 2015. Podruhé v kariéře se v něm proti sobě postaví Maria Šarapovová a Serena Williamsová.

Nejpravděpodobnější scénář turnaje se tedy stal realitou. Ve finále na sebe narazí světová jednička a dvojka. Na Australian Open se proti sobě postaví celkem potřetí. V předchozích dvou případech (finále 2007, semifinále 2005) vždy uspěla americká tenistka, která má s Ruskou hodně kladnou bilanci.

Šarapovová z dosavadních osmnácti zápasů vyhrála pouze dva a to bylo na začátku své bohaté kariéry. Nyní drží Williamsová neuvěřitelnou šňůru patnácti vyhraných zápasů v řadě, ale vzpomeňme například na letošní čtvrtfinále mezi Tomášem Berdychem a Rafaelem Nadalem.

Serena Williamsová vs Maria Šarapovová

Obě tenistky mezi sebou na okruhu WTA válčí už přes deset let. Od roku 2008 vzala ruská tenistka Američance jediný set a to je opravdu hrozivá bilance. Není ale pochyb o tom, že Šarapovová má obrovskou motivaci letošní Australian Open vyhrát. Patří mezi psychicky silné tenistky a hlad po úspěchu v letošní sezóně by ji ve finále mohl nakopnout.

Nesmíme však zapomínat na jedinečnost Sereny Williamsové. Její hra Šarapovové nesedí, Ruska musí více riskovat a nechce se dostávat do delších výměn, které následně prohrává, automaticky ale také více kazí. Taktika Šarapovové musí být dokonalá a hra bezchybná, pokud chce myslet na svůj šestý grandslamový titul v kariéře.


Poslední zápasy těchto hráček se vyznačují například tím, že v nich nepadá moc es. Obě tenistky umí skvěle reagovat na podání té druhé, o poznání lépe je na tom Serena Williamsová, která má za poslední čtyři vzájemné zápasy s Ruskou bilanci 27:2 na esa. V posledních dvou zápasech dokonce 15:0.

Z této statistiky vyplývá, že není od věci vsadit si tentokrát trochu netradičně, právě třeba na počet es v utkání. Podobné je to například se zkrácenými hrami. V dosavadních osmnácti zápasech se hrály pouze dvě zkrácené hry, tyhle hráčky si na kurtu nedarují ani centimetr a díky častějším chybám z toho vyplývá fakt, že do tiebreaků se nechodí.

Serena Williamsová je navíc známá tím, že v jejích zápasech příliš tiebraků k vidění není a potvrdit by se to mělo i v letošním finále v Melbourne. Jak tomu nakonec bude, na to si musíme počkat do sobotního poledne.

Nejlepší sázky
Jistota: V zápase se odehraje méně než 0.5 tiebreaků - 1.35
Risk: V zápase padne méně než 15.5 es - 1.47