WTA Masters: Dvě české tenistky budou o naději bojovat proti sobě


Čtvrtý den tenisového Turnaje mistryň v Singapuru je před námi a představí se na něm obě české tenistky ve dvouhře, Lucie Šafářová a Petra Kvitová. Svůj úvodní duel obě hráčky nezvládly a o naději na postup do semifinále tak budou bojovat mezi sebou.

Lucka Šafářová už má za sebou na turnaji tři zápasy. Dva ve čtyřhře se svou parťačkou Mattekovou-Sandsovou a jeden ve dvouhře. Vítězně zatím vyšla pouze jedinkrát ve čtyřhře, zbylé zápasy prohrála a nezvládla ani ten nejdůležitější, proti Španělce Muguruzaové protáhla svou bilanci prohraných zápasů v řadě na pět.

Petra Kvitová se v prvním skupiny představila proti Němce Angelice Kerberové a dopadla podobně, jako její česká kamarádka. Proti Kerberové neuhrála ani set a pokud chce pomýšlet na postup, musí porazit právě Šafářovou.

O favoritce zápasu nemůže být pochyb. Ani jedna tenistka sice není v ideálním rozpoložení a jsou po nemoci, ale Petra Kvitová má se Šafářovou hodně pozitivní bilanci a na okruhu WTA s ní nikdy neprohrála (7:0). Šafářová navíc prohrála zmíněných pět zápasů dvouhry v řadě a závěr své životní sezóny ji nezastihl v nejlepší formě.

Vše se však maže před vzájemným duelem, který rozhodne o tom, kdo bude mít šanci na postup dál. Kvitové pak zbývá duel proti přemožitelce Šafářové, Španělce Muguruazové, Lucka si naopak zahraje proti Angelice Kerberové.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

TOP 5: NHL letos stačila nabídnout již několik zákroků roku [VIDEO]

Naposledy se spolu Kvitová se Šafářovou utkaly letos v New Havenu a bylo to hodně vyrovnané utkání, Kvitová zvítězila 2:1 na sety a udržela si se svou kamarádkou bilanci, ve které s ní nikdy neprohrála. Po špatné sérii ke konci sezóny se v žebříčku WTA obě české tenistky propadly, Kvitová je momentálně na 5. místě, Šafářová dokonce na 9. Jak dopadne jejich osmý vzájemný duel?

Druhá skupina se vyvíjí také zajímavě, Agniezska Radwaňská už má na svém kontě dvě prohry a je mimo boj o postup, o ten se v posledním hracím kole společně porvou Pennettaová, Šarapovová a Halepová, všechny tři tenistky mají shodně po jednom vítězství a jedné porážce.

 Na všechny zápas Turnaje mistryň si můžete vsadit ZDE!