WTA Paříž: Kvitová chce zapomenout na nepovedené vystoupení v AustráliiVelkým nezdarem skončilo letošní působení Petry Kvitové na prvním grandslamu sezóny. Na Australian Open vypadla už v prvním kole, když nestačila na Kumkhumovou, které podlehla 2:1. V Paříži si tak bude chtít spravit chuť.

Cornet A. X Kvitová P.  4,40 - 1,20

Francouzska se v Austrálii probojovala až do třetího kola, v němž nestačila na těžkou soupeřku Marii Šarapovou. Před domácím publikem bude mít o motivaci postaráno a nebude chtít dopustit, aby ji podobně jako v minulém roce vyřadila česká hráčka. Před rokem se o to totiž postarala Lucie Šafářová, která ji porazila v osmifinále. Alize Cornetová si v prvním kole pařížského turnaje poradila se Slovenkou Rybarikovou ve třech setech a dnes ji čeká Petra Kvitová.

Je otázkou, jak s psychikou Kvitové otřáslo brzké vyřazení v Austrálii. S Cornetovou má sice pozitivní bilanci (2:0), ale poslední vzájemný zápas nebyl pro světovou šestku vůbec jednoduchý (6:1, 3:6, 7:5). V minulém roce se česká hráčka dostala až do čtvrtfinále, ale její cíle jsou určitě vyšší. Podle bookmakerů je druhou největší favoritkou celého turnaje v kurzu 3,50.

Pokud by se opakovala minulá bitva z Hopman Cupu mohl by se zápas protáhnout. V tom případě se nabízí sázka na více než 19,5 gamu v zápase - kurz 1,60.