Unibet vás zve na Oscary! Kdo získá nejvzácnější sošky?


Čtyřiadvacátý únor tohoto roku má v kalendáři zakroužkovaný každý filmový fanoušek. Ten večer se totiž rozdají nejprestižnější filmové ceny - Oscaři. Politický snímek Argo a Steven Spielberg jsou hlavními favority celého večera. Celou show bude fanoušky provázet známá filmová tvář Billy Crystal.

Filmoví odborníci si hlavně klepají na čelo, když stále nemohou uvěřit absenci Bena Afflecka v kategorii nejlepšího režiséra roku. Jeden z nejbližších přátel jiného herce, Matta Damona, patří, již v relativně nízkém věku, mezi oslavované režiséry díky svým kouskům Gone, Baby, gone nebo nynějšímu politickému dramatu podle skutečné události Argo.

Jenže titul pro titul nejlepšího režiséra roku si kráčí velikán první velikosti Steven Spielberg, zatímco "mladík" Affleck válcuje sázkařské predikce díky svému filmu, nikoliv své osobě. Affleck je také prvním režisérem v historii, který získal Zlatý Glóbus i ocenění v Directos Guild of America a zároveň který se neobjevil v nominaci na nejlepšího režiséra roku.

Jako cena útěchy je budiž pro Afflecka dlážděna cesta k triumfu se snímkem Argo. S kursem 1,65 jej Unibet dělá jasného favorita. Historický film Lincoln s kursem 2,30 je druhý v pořadí.

Spielberg je naopak favoritem v kategorii režisér roku s kursem 1,22 a jeho svěřenec ve filmu o slavném prezidentovi, Daniel Day Lewis, je s kursem 1,03 favorizován v kategorii nejlepší herec roku. S kursem 1,45 je naopak v ženské kategorii favorizována mladičká Jennifer Lawrence a Anne Hathaway s kursem 1,01 dominuje v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Svá želízka v ohni má také legenda filmového nebe Quentin Tarantino. Jeho Nespoutaný Django je s kursem 2,00 favoritem v kategorii Nejlepší adaptace a ve zmíněném snímku famózní Christopher Waltz je s kursem 2,20 favoritem na zisk sošky pro nejlepší mužskou postavu ve vedlejší roli.

Naopak nejhorším filmem roku je s kursem 1,70 favorizována druhá část posledního díle série Stmívání, zatímco Adam Sandler je považován za hlavního adepta na ocenění Nejhorší herec roku s kursem 1,05.

O tomto víkendu tedy můžete spolu s Unibetem zjistit, které filmy, kteří herci a kteří tvůrci získají ocenění nejvyššího stupně! Trefíte se správně i Vy?

Zde je kompletní nabídka na oscarovou noc