United hrají s Liverpoolem, Citizens se představí na Emirates Stadium


Manchester United - Liverpool FC 1,82 - 3,75 - 4,10

Ačkoliv je aktuálně mezi kluby určitý výkonnostní rozdíl, uvidí diváci na Old Trafford souboj nejslavnějších anglických klubů. Manchester United přivítá Liverpool a bude chtít potvrdit, že momentálně je anglickým klubem číslo jedna.

Svěřenci manažera Fergusona vedou ligu o sedm bodů a mají dobře nakročeno k tomu, aby se po roční odmlce opět stali vítězi Premier League. Z posledních devíti zápasů vyhráli United osm, body ztratili jen za remízu na hřišti Swansea. To Liverpool se pohybuje ve středu tabulky a stále hledá cestu, jak se vrátit na špici tabulky. Před utkáním na Manchesteru je pro hráče povzbuzující alespoň fakt, že poslední dva zápasy vyhráli 3:0.

První vzájemný zápas skončil těsným vítězstvím Manchesteru, čímž hráči United navázali na úspěchy z předešlých let. V lize Liverpool naposledy porazil Fergusonovo mužstvo v březnu roku 2011. Podle sázkových kanceláří je poměrně jasným favoritem Manchester a je velmi pravděpodobné, že svou úspěšnou sérii protáhne.

Arsenal - Manchester City 2,55 - 3,40 - 2,65

Úřadující anglický mistr zavítá na půdu Arsenalu, soupeře momentálně od sebe dělí čtyři pozice a jedenáct bodů. Nicméně pro svěřence manažera Arseneho Wengera je to dobrá možnost, jak se přiblížit špici tabulky a pokusit se u svých fanoušků vykřesat naději, že sezona skončí úspěšně.

Arsenal má v tomto období nejlepší formu v sezoně. Z posledních pěti zápasů čtyřikrát vyhrál, pouze v minulém kole remizoval v Southamptonu. Tým nyní střílí góly a obrana City by se tak měla mít na pozoru. Na druhou stranu Manchester City má společně s Chelsea defenzivní činnost nejlepší, mužstvo inkasovalo devatenáct gólů. Co se týče aktuální formy, z předešlých pěti zápasů je na tom City o jeden bod hůře než Arsenal. Slabší chvilku si vybralo v Sunderlandu, kde prohrálo 1:0.

Fotbalisté Manchesteru City stále pomýšlí na obhajobu mistrovského titulu, což znamená, že na londýnským hřišti je jejich jediným cílem zvítězit. Jenže Arsenal hraje před svými fanoušky, kteří již nemají příliš trpělivosti a je jedno, se kterým soupeřem tým hraje. Bude to velmi těsné, v pěkném utkání se dá očekávat více branek. Kdo vyhraje? Těžko říct, možná si mužstva rozdělí po bodu.