Derby mezi Galatasarayem a Fenerbahce patří k nejbouřlivějším na celém světě. Vítězství z vás udělá na nějakou dobu hrdinu pro všechny fanoušky, prohra vás naopak donutí, abyste nějakou dobu nevystrkovali nos na veřejnosti.

Po dnešním derby má rozhodně větší důvod k radosti Galatasaray, který díky dvěma pozdním gólům Wesleyho Sneijdera udolal svého úhlavního rivala 2:1.

Dlouhou dobu to vypadalo, že oba celky se branky nedočkají a utkání skončí dělbou bodů, ale pak to na sebe vzal právě holandský záložník Sneijder.

Ten nejdříve v 87. minutě natáhl ke střele z dobrých 20 metrů a parádní střelou překonal hostoující brankáře Demirela.

NEPŘEHLÉDNĚTE -  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

Druhý gól přidal Sneijder o tři minuty později, když akci 3 na 4 vyřešil další přesnou střelou za hranicí pokutového území.

TOP 10: Víte, které kluby utratily za poslední dekádu největší balík?

TOP 10: Víte, které kluby nejvíce vydělaly na prodeji hráčů za poslední dekádu?

Fenerbahce, za které nastoupil také český stoper Michal Kadlec, sice snížilo v páté minutě nastavení zásluhou Potuka, ale víc už se v istanbulském derby nestalo.