Začíná play off! Růžička prověří Spartu, Plzeň chce oplácet Litvínovu


Nejen pro hráče začíná nejzajímavější část sezóny. Sázky jsou lákavé a jako první můžete sázet na zápasy Třince se Spartou a Plzně s Litvínovem. Podaří se Spartě zaskočit nejlepší tým v domácím prostředí? Oplatí Plzeň Litvínovu porážku z minulé sezóny?

18:15 Oceláři Třinec - Sparta Praha 2,25 - 3,85 - 2,65

Podaří se Spartě eliminovat Martina Růžičku? To je jedna z mnoha otázek před sérií Třince se Spartou. Oceláři se umístili po základní části na 4. místě a byli dokonce nejlepším týmem v domácím prostředí. Play off je specifická část sezóny, ale může to být výhodou.

Sparta získala stejný počet bodů jako Třinec a skončila jen o skóre za ním. Pražský celek se zvedl s příchodem trenéra Josefa Jandače. Po jeho nástupu Třinec se svým soupeřem dvakrát ve vzájemném utkání prohrál. Sparta má co se týče statistik průměrnou obranu a nyní bude čelit nejlepší ofenzivě sezóny, Třinec dal 196 branek.

Sparťané si opět brousí zuby na úspěch, naposledy byly v semifinále play off v roce 2009. Receptem bude hlavně precizní obrana, která se bude snažit zastavit Růžičku. Sparta základní část zakončila třemi porážkami, určitě bude mít v Třinci respekt a hrát budou zřejmě více domácí. To napovídá tomu, že Sparta by se mohla dát méně než 2,5 gólu. Na vítězství favorita utkání je pak zajímavý kurz 2,25.

17:30 Plzeň 1929 - Verva Litvínov 1,72 - 4,20 - 3,80

Minulou sezónu Litvínov zastavil Indiány v předkole play off po vítězství 3:1 na zápasy. Plzeň tedy má svému soupeři co vracet. V posledních šesti zápasech základní části plzeňští šestkrát prohráli, a tak se musejí mít před startem play off na pozoru. Utkává se třetí tým tabulky po základní části s šestým.

Litvínov z posledních čtyř utkání základní části tři vyhrál a vzhledem k tomu, že byl v play off naposledy v roce 2000, tak je na střetnutí natěšený. Vzájemné zápasy v sezóně vyzněly pro Plzeň, jen jednou po samostatných nájezdech se podařilo zvítězit Litvínovu.

Záležet bude na přínosu jednotlivců, na jedné straně Martin Straka s Milanem Gulašem, na druhé Viktor Hübl s Františkem Lukešem. Je možné, že první utkání bude nervóznější, a i když oba týmy byly v základní části produktivní, může padnout menší počet branek.

Na play off, play out a další zápasy v Česku sázejte zde!