Zlepšující se Gladbach si brousí zuby na Bayern


Říjnové časy, kdy Borussia Mönchengladbach dostala čtyři góly od Brém nebo Fenerbahce a pět od Dortmundu, jsou nenávratně pryč, Favreho mužstvo se naučilo bránit a v útoku se obejít bez Marca Reuse.

Šestkrát v řadě neprohrálo, využívá maximum ze svého nejlepšího hráče Aranga a najednou stoupá tabulkou. Ironií osudu je, že vzestup začal někdy v momentě, kdy se zranil kapitán Daems. Jako by si v Mönchengladbachu uvědomili, že nikdo jiný za ně body neuhraje, více se semkli a začali vyhrávat.

Jenomže Bayern, to je při vší úctě k Hříbatům docela jiný tým. Tým, který je po dvou letech tak hladový, že mu dvouletý vládce bundesligy z Dortmundu nestačí ani v nejmenším. Za šestnáct utkání dostat jen šest branek, přičemž nastřílet přes čtyřicet, a to je Bayern, na jaký jsme skoro už pozapomněli. Sečteme-li gólové rozdíly všech mužstev bundesligy, které mají aktivní skóre, stejně dohromady nasbírají o jeden gól méně než Bayern sám.

Neskutečnou dominanci potvrdí Bavořané i proti nepříjemnému Gladbachu, a to z jednoho prostého důvodu. Zatímco Borussia může reálně udeřit dvěma, maximálně třemi hráči, u Bayernu jde strach z celé jedenáctky. A to mezi náhradníky možná znovu skončí Mario Gomez, dlouhodobě nejlepší střelec Bayernu, který se po zranění uplatnil v roli žolíka. Když přijde, do dvou minut udeří.

Jediný, kdo by takové řádění mohl zastavit, by byl skvostný obránce Gladbachu Dante. Škoda jen, že po letním přestupu už válí za Bayern.

Pátek, 20:30 Bayern 1,15 - Remíza 7,50 - Mönchengladbach 15,00